Да съхраним българското
Посещението на форума е само за регистрирани.Моля,авторизирайте се

Join the forum, it's quick and easy

Да съхраним българското
Посещението на форума е само за регистрирани.Моля,авторизирайте се
Да съхраним българското
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Търсене
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

RSS feeds


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 




BGtop
.: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове




Вход

Забравих си паролата!

Септември 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Календар Календар


Нелина - за песните с история

Go down

Нелина - за песните с история Empty Нелина - за песните с история

Писане by bgfolklor Нед Сеп 20, 2015 8:50 am

Нелина споделя вълненията си при заснемането на видеоклиповете на новите си фолклорни песни, които са реализирани във Велико Търново.
“Обичам много този град, защото в него има много младежки дух, много млади хора, но и много история. Първите ми впечатления са от детските ми години, когато имах шанса да присъствам на археологически разкопки на крепостта Царевец – незабравим спомен в моето съзнание! Затова сега, някои от новите ми песни държах да снимам в този древен и живописен град” - разказва тя в “Бащино огнище”.

“Седнали ми са терзии” е песен, която изпълнителката много харесва и избира да е част от новия й репертоар.
“Снимали сме на едно от най-живописните места във Велико Търново - това е улица “Гурко”, от където се открива прекрасна панорама към паметника на Асеневци, към Царевец, а река Янтра прави живописен завой точно в подножието на тази улица” - обяснява фолклорната звезда на "Пайнер".

Певицата снима песента с фолклорната носия на своята баба Стоянка. Прекрасен акцент е оригиналната добруджанска престилка – изключително красива с втъканата бяла дантела.
Още една добруджанска песен е клипирана във Велико Търново - “Тръгнала е Гана”. Това е специален реверанс към земляците на Нелина от Североизточна България.

“Искам да ви представя най-специалната песен от моя най-нов фолклорен албум “Празник е” - това е “Калоян пирува”. Песента е от нашата стара история и е повод още веднъж да се почувстваме горди. От българските народни песни научаваме не само за живота и бита на нашите предци но и за важни моменти от нашата българска история” - подчертава тя.
bgfolklor
bgfolklor
Admin

Брой мнения : 341
Join date : 14.07.2014
Age : 34
Местожителство : Горна Оряховица

https://bgfolklor.bulgarianforum.net/

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите